O Kiziu Miziu

Co to jest Recycling?

Zasadą działania recyklingu jest jak najbardziej optymalne wykorzystanie ponownie tych samych materiałów. Recykling to inaczej odzyskiwanie niektórych surowców - takich jak tkaniny, tworzywa sztuczne, złom metalowy, szkło i papier - przetwarzanie ich i powtórne wykorzystywanie. Dzięki recyklingowi chronimy środowisko naturalne, zmniejszając ilość odpadów i ograniczając zużycie nowych surowców naturalnych. W zbieraniu surowców wtórnych pomagają nam specjalne pojemniki. Warto się rozejrzeć czy koło naszego miejsca zamieszkania są takie pojemniki.

Dzięki wykorzystywaniu odpadów jako surowców wtórnych oszczędzamy m. in. wodę, energię, a przede wszystkim zmniejszamy zużycie surowców pierwotnych.

Do góry ↑

O firmie Kiziu Miziu

Firma KIZIU MIZIU powstała by połączyć siły od dawna już współpracujących ze sobą artystów, rzemieślników i wyspecjalizowanych fachowców.

Specjalizujemy się w wielu dziedzinach plastycznych ( szczegółowo opisuje to zakładka OFERTA ), a główną gałęzią naszej marki są tworzone w pojedynczych egzemplarzach lalki.

Unikatowe lalki kolekcjonerskie, zwierzaki, szmaciane lale oraz mebelki i domki dla lalek wykonane są według autorskiego projektu założycielki firmy , Doroty Godlewskiej i w przeważającej mierze osobiście są wykonywane. Stworzone z wielka troską o naszą planetę z ekologicznych i 100% biodegradowalnych tkanin, niepotrzebnych juz nikomu ubranek. Każda uszyta jest z wielką dbałością o detale i ma swoja historie.

Nasza firma uogólniając to niskonakładowa produkcja wysokiej jakości rękodzieła artystycznego.

Oferta opiera swoja strategie na perfekcyjnym wykończeniu produktu oraz na jego personalizacji.

Od kilku lat obserwuje się narastający trend upcyclig i recycling w designie i kulturze, KIZIU MIZIU doskonale wpisuje się w ten nurt. Nasze prace powstają w duchu proekologicznym, przyjaznym środowisku i wykorzystującym surowce wtórne.

Wyróżniające cechy nadrzędne: wysoka jakość ze względu na ręczne wykonanie, staranny dobór materiałów, wysoka oryginalność wzornictwa oraz personalizacją produktu i obsługi.

Do góry ↑

Nasza pracownia

To w naszej pracowni powstaje większość naszych prac. Szyjemy w niej pluszaki, rzeźbimy w drewnie dekoracyjne ornamenty, zmagamy się z dekoracjami scenicznymi.

Pracownia mieści się na Pradze, a w jej otoczeniu znajduję się wiele innych pracowni rzemieślniczych i artystycznych, co daje duże możliwości współpracy i wzajemnego uzupełniania się.

Do góry ↑